Hráči Masaryčky pomáhali v dětském domově

Hokejisté Masarykovy univerzity ukázali velké srdce. Další z mnoha mimosportovních aktivit týmu se stala návštěva dětského domova. Celá akce měla velmi příznivý ohlas a zanechala mnoho pozitivních dojmů.

Univerzitní mužstvo o návštěvě dětského domova uvažovalo již delší dobu. Konkrétně od předchozí návštěvy nemocnice. „Tam jsme viděli, jak jsou děti vděčné – hlavně ty v těžkých životních situacích – a jak málo stačí, abychom jim mohli pomoct. Stačí si s nimi chvíli pohrát, věnovat pozornost a úplně jim to změní celý den,“ popsal Peter Bustin.

Kapitán Masarykovy univerzity vyzdvihl, že pomáhat společnosti bere tým jako svoji povinnost: „Společnost nám to vrací na zápasech jako fanoušci. My jí to zase vracíme v podobě těchto skutků.“ Lidé v dětském domově byli velmi milí a domluva návštěvy se setkala s kladnou odezvou. „Dobré duše, které obětují svůj volný čas a starají se o tyto děti. Popravdě pochybuji, že by za to dostávali odpovídající peníze,“ pokračoval.

Nákup do dětského domova

Sladkosti, hry a velikonoční dárek

Do domova přinesli hráči dětem spoustu sladkostí a personálu dodali hygienické potřeby. Na místě pak strávili zhruba dvě hodiny. „Po počátečním ostychu se děti začaly zajímat například od kolika roků hrajeme hokej nebo jaké další sporty provozujeme,“ sdělil člen mužstva Jan Grygera.

Dále si hokejisté s dětmi zahráli ping pong a florbal. „Po lehkém vyblbnutí jsme od dětí dostali výborné slané řezy a krásné dárky v podobě velikonočních slepiček. Všichni moc děkujeme za příjemně strávené odpoledne,“ vážil si Grygera nevšedního zážitku.

Pro Bustina bylo neuvěřitelné, jak se během dvou hodin úplně změnila atmosféra: „Ze stydlivých dětí se najednou stala usměvavá klubka energie. Bylo cítit, jak si váží pozornosti, kterou jsme jim během odpoledne věnovali.“ Snaha navázat užší spolupráci s dětským domovem proto bude pokračovat. HC Masaryk University se chce podílet na tom, aby se tyto děti měly co nejlépe.

Dárek hráčům HC Masaryk University

Kam dál? Objevte další zajímavé články:

Bratislava ukončila Masárně sezónu
Rozhovor s Matejem Florkem
O historicky prvním utkání v play-off