Hokejisté Masaryčky navštívili děti v dětské nemocnici

B r n o – V předvánočním čase není zcela od věci vypomoct druhým. Hokejisté s medvědí tlapou na hrudi se rozhodli podpořit děti v dětské nemocnici a zvednout jim v jejich těžké chvíli náladu. Foto: Jiří Grulich

Ve čtvrtek 23. listopadu navštívili brněnští hokejisté děti v dětské nemocnici v Černých Polích. Během své návštěvy se devíti člená skupina hokejistů, doplněná o tři členy realizačního týmu, zapojila do dění v nemocnici, konkrétně na odděleních ORL, interně a chirurgii. Na návštěvě nemohl chybět ani talisman týmu, plyšová panda Ed.

,,Blíží se Vánoce, období klidu a sám vím jaké to je v nemocnici ležet, takže jsme chtěli dětem trochu zpestřit jejich pobyt a udělat jim takový trochu zážitek. Některé děti si s námi zahrály hry, některé si pouze povídaly, ale obecně vypadaly spokojeně, mnohem více než kdyby ležely jen v posteli stejně jako každý den,“ komentoval návštěvu dětí v nemocnici manažer a trenér Masaryčky Josef Novák. Při takřka dvouhodinové návštěvě si hokejisté Medvědů zabavili nejen zajímavou konverzací s dětmi, ale i hraním stolních her. ,,Líbilo se mi to celé jako akce, kluci zjistili, že je může porazit i osmileté dítě, hlavně Grmec (Adam Grman, pozn. red.) musel kousat těžké porážky (smích). Akce splnila svůj účel, trochu rozveselit dětské tváře, takže jsem spokojen,“ prohlásil o herních úspěších svého týmu Novák.

,,Bylo fajn zapojit se do her s dětmi, nicméně mi to moc nevyšlo a dostal jsem pořádné školení v Člověče, nezlob se“, mrzelo obránce Masaryčky Adama Grmana. ,,Děti na nás reagovali rozdílně. Ti větší se s námi moc bavit nechtěli, což je pochopitelné, když jsme se viděli poprvé v životě. Na druhou stranu ti menší si s námi rádi zahráli a mnozí z nich sympatizovali i s hokejem jako takovým,“ vracel se k návštěvě brněnský bek. ,,Celkově ta akce byla fajn, hlavně skutečnost, že některé z dětí potěšila naše návštěva,“ shoduje je se „Grmec“ se svým koučem.