Masaryčku čeká akademické mistrovství ČR

Regulérní sezóna pro Medvědy sice skončila, ale Masarykovu univerzitu čeká ještě jeden turnaj. Je před námi akademické mistrovství ČR. Masaryčka v minulých dvou ročnících vybojovala zlato a letos útočí na zlatý hattrick, což se ještě nikomu v historii tohoto turnaje nepovedlo.

Akademické mistrovství ČR je hokejový turnaj reprezentačních týmů vysokých škol z celé republiky. V týmech hrají čistě hráči z těchto univerzit, takže sestavy vypadají jinak než v EUHL. V základních skupinách se střetávají mužstva z celého regionu, které následně postupují do vyřazovacích bojů. Masarykova univerzita začíná v pondělí v devět hodin klasifikaci s Mendelovou univerzitou a ve středu se od devíti hodin utká s VUT. Oba tyto zápasy se budou hrát na hokejových halách dětí a mládeže. První dva z této malé skupiny postoupí do hlavního turnaje, který se koná ve městě Slaný u Prahy.

I letos se formuje silný tým

Masarykova univerzita pravidelně předvádí velice dobré výkony. Před třemi lety se ve finále utkala s Ostravou, které sice prohrála a musela se tak spokojit s druhým místem, ale rok poté se konala odveta, kde již byla Masaryčka úspěšnější a poprvé tento turnaj vyhrála, když tým ze Slezska porazila. Minulý rok se brněnský tým utkal o první místo s Hradcem a i tohle finále bylo pro Moravany úspěšné. I letos se formuje tým pro titul. Kabinu týmu Masarykovy univerzity bude tvořit několik hráčů druhé ligy, několik Medvědů a také hráči jako Karel Vejmelka, který má zkušenosti z extraligy a předvede svůj hokejový um v brance. Z první ligy se v týmu předvede například Silvestr Kusko a Čejka.

Kam dál? Objevte další zajímavé články:

Bratislava ukončila Masárně sezónu
Rozhovor s Matejem Florkem
Hráči Masaryčky pomáhali v dětském domově