Máme skvělou partu a v té se vždy dobře pracuje, říká kondiční trenér Michal Brzobohatý

B R N O – Sotva hokejová univerzitní sezona skončila, už začíná příprava na tu nadcházející. V pondělí se sejde celý tým k prvnímu tréninku. A na něj bude, stejně jako v minulé sezoně, dohlížet kondiční trenér Michal Brzobohatý. V týmu HC Masaryk University se stará o kondiční přípravu hráčů, tréninky mimo led a pod palcem má letní přípravu.

Letní příprava je za dveřmi, ale ještě předtím krátké ohlédnutí. Jaká byla minulá sezona v Tvých očích?
Podle mne byla sezóna úspěšná. Dostali jsme se do play off. Bylo to pro nás všechny úplně nové a nikdo nevěděl, co očekávat. Takže to hodnotím pozitivně.

Co se z Tvého pohledu v minulé sezoně tak úplně nepovedlo a chtěl by sis z toho vzít ponaučení do té další?
Na tuto otázku nedovedu odpovědět, jelikož jsem se účastnil pouze pár zápasů a na tréninky na ledě jsem chodil pouze před začátkem sezóny. Vše se rozbíhalo nově, takže si myslím, že to kluci, na ty možnosti, co měli, zvládli super.

Co se naopak v té minulé sezoně povedlo a z čeho jsi měl ze své práce největší radost?
Měl jsem radost, že kluky bavilo se se mnou připravovat a byli jedinci, kteří chodili pravidelně a málokdy vynechali. Silově se kluci určitě posunuli dále, než byli předtím, a nyní se v letní přípravě budeme dále zaměřovat na rozvoj síly a rychlosti.

Jak sis sedl s ostatními lidmi na střídačce?
Vše bylo bez problémů, protože se s oběma trenéry znám mnoho let. Luďa (Luděk Stehlík – pozn. redakce) mě zná od dětství, jelikož jsem s Ondrou (Stehlíkem – pozn. redakce) hrával hokej a s Pepou (Novákem – pozn. redakce) se znám také od dětství. Setkávali jsme se buď jako soupeři, nebo spoluhráči.

V pondělí startuje letní příprava týmu, jak bude probíhat?
Jelikož sezóna začíná až za dlouho, tak bude dost času na přípravu a zaměříme se na všechny složky kondiční přípravy od vytrvalosti po maximální sílu.

Kolikrát týdně budete mívat tréninky?
Čtyřikrát týdně. Nějaká posilovna, hřiště a bežecký ovál.

Těšíš se, až se zase sejdete v plné sestavě?
Určitě se těším, jelikož máme skvělou partu a v té se vždy dobře pracuje.

Jak moc jsi na hráče přísný?
Nepatřím mezi přísné trenéry. Jsem spíš klidný. Toto jsou dospělí borci a vědí, že musí. Není potřeba je nutit. Po minulé sezóně zjistili, že soutěž má úroveň, a zápasy jim ukázaly, kde ztrácí.

Co je Tvoje oblíbená část přípravy? A kterou část přípravy hráči nemají rádi?
Moje oblíbená část přípravy je trénink rychlosti a síly. Hráči nemají určitě rádi rozvoj vytrvalosti. Sám jsem to také neměl rád, když jsem hrával.

Jak těžké je trénovat univerzitní tým, jehož hráči mají školní povinnosti?
Je to velice specifické. Když trénujete profesionály, tak ti chodí trénovat pravidelně na pravidelné tréninky. Zde je těžké se všem trefit do časových možností. Ještě je to samozřejmě ovlivněno mojí prací. Takže to není žádná sláva. Kluci vědí, ze když chtějí, stačí napsat a nějaký trénink jim připravím a pošlu.

Podívejte se na další články

VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
Hráči Masaryčky pomáhali v dětském domově
Medvědí sezona končí. Bratislava si postup vystřelila v prodloužení