VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje

Praha, 23. dubna 2018 – Zástupci 5 hokejových klubů nastupujících v Evropské univerzitní hokejové lize a 3 klubů, které o zapojení do ligy v příští sezóně usilují, se sešli na vůbec první konferenci České asociace univerzitního hokeje (ČAUH). Uskutečnila se o víkendu na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze.

„Hlavním cílem této konference bylo sjednotit aktivity jednotlivých klubů pod hlavičku nově vzniklé ČAUH a domluvit se na společném stanovisku a požadavcích vůči Evropské univerzitní hokejové asociaci (EUHA), se kterými se na konci května vydáme do Bratislavy na konferenci Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) s cílem vyjednat nejlepší podmínky pro české kluby na následující sezónu,“ popsal Tomáš Hlaváč, předseda ČAUH. „Pevně věříme, že touto konferencí započneme novou éru univerzitního hokeje v České republice,“
doufá Tomáš Hlaváč.

Tým HC Muni reprezentovali Pepa Novák a Peter Bustin

Konferenci zahájila rektorka VŠE prof. Hana Machková. „Jsem velmi ráda, že mají mladí lidé zájem o sport a jeho budoucnost. Jsem přesvědčena o výchovné úloze sportu. Hokej jako kolektivní hra podporuje týmovou práci a učí studenty prohrávat i vyhrávat. Co se
univerzitního sportu týče, je to jediný sport, který dokáže přilákat ostatní studenty na stadiony. Máme velmi dobrou zkušenost s Hokejovou bitvou, kde se každoročně sejdou tisíce studentů pražských vysokých škol, aby podpořily své spolužáky. V dnešní době
virtuálních setkání na sociálních sítích je možnost setkat se na sportovním utkání důležitá. Hokej podporuje pocit příslušnosti k dané vysoké škole, a proto VŠE projekt Univerzitní hokejové asociace jednoznačně podporuje,“ vysvětlila.

„U zrodu projektu ČAUH stáli naši studenti a absolventi, a tak mě těší, že se první konference koná právě u nás,“ dodala rektorka VŠE.

Účelem spolku ČAUH je podpora činnosti a sportovní přípravy reprezentantů českého vysokoškolského sportu, konkrétně  vysokoškolských hokejových klubů ČR startujících v Evropské univerzitní hokejové lize a v dalších mezinárodních univerzitních hokejových turnajích.

Nově přijatí členové ČAUH: University Shiels Olomouc (UPOL), Black Dogs Budweis (VŠTE), University Ostrava (VŠB + OSU).

Stávající členové: Engineers Prague (VŠE + ČVUT + ČZU), UK Praha (Univerzita Karlova v Praze), Akademici Plzeň (1. LF UK + ZČU), HC Masaryk Univerzity (Masarykova univerzita), Cavaliers Brno (Univerzita obrany + Newton College + VUT Brno)