Masaryčka na ledě favorita bojovala a dotahovala, nakonec však z Banské Bystrice jede s prázdnou

UMB Banská Bystrica (B)

HC Masaryk University

Branky a nahrávky: 12. Mendel (Indrych), 17. Brnčal (Mendel, Kasanický), 23. Brnčal (Indrych, Kandra), 30. Novodomec (Tatár, Žáčik), 39. Brnčal (Mendel, Sapár), 47. Brnčal (Adamčík, Kandra), 60. Indrych (Mendel, Koch - 11. Vaverka (Grygera, Pavel), 37. Matov (Čtvrtníček, Šidák), 46. Čtvrtníček (Šidák, Florek), 60. Matov

Rozhodčí: Štefík - Jakubec, Kollár

Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4

UMB Banská Bystrica (B)

Korytár (Malatinec) - Garay, Tatár, Kasanický, Kandra, Kadlečík, Studený, Žáčik, Koch - Šeliga, Tatár, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Leško, Vydurek, Janák, Brnčal, Mendel.

HC Masaryk University

Golasowski (Tichon) - Šidák, Polesný, Grygera, Grman, Maršálek, Kosorin, Křesala - Čtvrtníček, Matov, Florek - Vaverka, Pavel, Urban - Vomočil, Přibyl, Pernický.

B A N S K Á   B Y S T R I C A – Medvědi mají za sebou druhý a zároveň poslední venkovní duel letošní nadstavby, nicméně bodů se svěřenci Luďka Stehlíka opět nedočkali. Na východě Slovenska sice Brňané vedli, ale domácí otočili skóre a svůj náskok si hlídali. Masaryčka se vždy dostala na dostřel dvou branek, UMB však drama nepovolilo a nakonec po výhře 7:4 slaví tři body.

Brňané se po dlouhé cestě z jihomoravské metropole na ledě rychle aklimatizovali a v úvodu byli aktivnější. První šanci měl Pavel, ale z pravé strany bekhendem těsně minul vzdálenější tyč. Poté se do svých příležitostí dostávali také domácí, ale brankář Golasowski, který se objevil od úvodu mezi tyče po delší odmlce, držel naděje svého celku. Medvědi nakonec otevřeli skóre. Grygerovo nahození se odrazil k Janu Vaverkovi, který z blízkosti bekhendem trefil přesně šibenici. Domácí ale už za minutu vyrovnali, když se z brankoviště prosadil Robert Mendel. Banskobystričtí poté zabrali a výsledkem byl obrat ve skóre. Střílenou přihrávku usměrnil za záda brněnského brankáře bekhendem s pomocí horní tyče najíždějící Denis Brnčal. Výsledkem 2:1 také skončila první třetina.

Ta druhé začala opět lépe pro domácí, kteří po třech minutách přidali třetí trefu. Opět to byl Denis Brnčal, který zůstal sám mezi kruhy, využil přihrávky zpoza branky a zamířil podruhé v duelu přesně. Slovenský tým byl na koni, ale srazit jej mohl Maršálek, nicméně teč kapitána Masaryčky letěla kousek vedle branky. V polovině duelu pak domácí vsítili čtvrtou branku, o kterou se postaral opět ranou z mezikruží na zadní tyč Richard Novodomec. Hokejisté z jihu Moravy pokračovali v trpělivé hře a odměnou jim bylo snížení, když si na střed útočného pásma najel na průnikovou přihrávku Patrik Matov a neomylně zakončil pod břevno. Místo kýženého povzbuzení ale sto sekund před druhou sirénou přišel pátý direkt domácí družiny, z dorážky završil hattrick Denis Brnčal.

Medvědi už ve třetí části neměli co ztratit. V 45. minutě navíc dostali k dispozici dvojnásobnou přesilovku, při níž se trefil po ledě do protipohybu brankáře Jiří Čtvrtníček a opět vykřesal pro hosty naději. Tu ale domácí velmi rychle opět zahnali, když se počtvrté v duelu zapsal do střelecké listiny Denis Brnčal. Po jeho trefě se hra uklidnila, hosté byli aktivnější, ale Banská Bystrica výsledek kontrovala. Masaryčka se nakonec dočkala necelou minutu před koncem při hře bez brankáře ještě jedné trefy, když se po pravé straně prohnal Patrik Matov a parádní ranou pod víko přidal druhý gól v zápase. Hosté pokračovali v tlaku, dobře pálil Polesný, ale místo snížení přišel sedmý gól lídra tabulky. Do prázdné branky uzavřel výsledek na konečných 7:4 Martin Indrych.

Mrkejte taky na…

Hokejisté a vedení Masaryčky podruhé v sezóně darovali krev ve FN Brno
Jsem z celého projektu nadšený, říká právník Masaryčky Jan Horák
Ladislav Klíma si v letošní sezóně už nezahraje