Hokejisté a vedení Masaryčky podruhé v sezóně darovali krev ve FN Brno

B R N O – Co dělají Medvědi, když mají volno a další zápas až za necelý týden? Pomáhají dobré věci! Podruhé v sezóně se náš tým vydal do Fakultní nemocnice Brno, aby každý z přítomných hráčů daroval krev. Stejně jako v minulém případě, tak i tentokrát si všichni celé dopoledne v Bohunicích užili. „Věřím, že nám takové akce může karma vrátit. Třeba ve finále ligy, kdo ví. Každý by si měl uvědomit, že se kdykoliv může objevit v situaci, kdy sám bude potřebovat například krev,“ říká jeden z účastníků obránce Lukáš Pernický.

Tým Masaryčky spolupracuje s brněnskou Fakultní nemocnicí už od svého začátku a půl roku od prvního – zářijového – darování se rozhodl pro celou akci znovu. V mančaftu darování získává větší a větší popularitu. „Darování byla sranda. Přijde mi, že kdykoliv jdeme někam jako tým, tak tam rozproudíme atmosféru. Navíc je to skvělá věc a způsob, jak můžeme někomu pomoci, a tak jsem rád, že zrovna Masárna tohle pořádá,“ povídá obránce Lukáš Pernický. Sám navíc nedaroval poprvé. „Tohle bylo moje čtvrté darování. Jednou jsme takovou akci podnikli už v září, teď to bylo podruhé s týmem. Jinak jsem byl dvakrát sám darovat plazmu,“ doplňuje.

Jak sám zmínil, na darování půjde v budoucnu určitě znovu. „Věřím, že nám takové akce může karma vrátit. Třeba ve finále ligy, kdo ví. Každý by si měl uvědomit, že se kdykoliv může objevit v situaci, kdy sám bude potřebovat například krev. Dárců není nikdy dost a kdo může, měl by překonat strach a jít do toho taky,“ uzavírá.

Dopoledne v nemocnici si pochvaloval také další obránce, a to Jakub Kučera. „Darování jsem si užil, proběhlo rychle a hladce. Personál v TTO je velice příjemný, vše vysvětlí a se sestřičkami se dá skvěle pokecat. S klukama jsme moc dobře věděli, do čeho jdeme a co nás čeká. Není se čeho bát, i když to možná spoustu lidí děsí, měli by to jít vyzkoušet! Aspoň jednou, třeba změní názor a udělají tak dobrou věc. Určitě chci v budoucnu opět darovat, je to maličkost, která může někomu i zachránit život,“ povídá bek, který má na svém kontě letos již dvě trefy

„Tentokráte vše probíhalo hladce a bylo na klucích vidět, že je baví dělat něco pro druhé. Každopádně nám tři kluci neprošli z různých důvodů, ale ani u jednoho to nebylo kvůli ničemu nelegálnímu. Příště už by to vše melo být v normě, takže nás bude ještě víc,“ řekl asistent trenéra Josef Novák.