Králové, nebo Medvědi? Studentský hokej v Brně se chystá na historicky první play off

Historicky první sezona Masaryčky v Evropské univerzitní lize, historicky první play off. Medvědi z Masarykovy univerzity narazí ve čtvrtfinále na bratislavskou Paneuropu Kings. Kolotoč série hrané na dvě vítězná utkání se roztáčí na Zimním stadionu Ondreje Nepely ve středu. A na nedělní odpoledne si nic neplánujte, protože o program se postarají Medvědi. Ve 13 hodin sehrají na brněnských Hokejových halách dětí a mládeže druhý zápas. „Kluci se těší jak malí. A podle toho vypadá i nálada v kabině. Nemůžeme se dočkat, až to vypukne,“ hlásí jeden z trenérů Josef Novák.

B R N O – Dvakrát se spolu oba soupeři střetli. Poprvé v základní části přetlačila Masaryčka Krále až 4:3 v samostatných nájezdech. V druhém vzájemném utkání minulý pátek v končící nadstavbě urvali Medvědi výhru 5:1. To ale nic neznamená. Play off se neptá na statistiky ze základní části, v play off se začíná od nuly.

„Soupeř v pátečním zápase nenaplnil potenciál. Přijeli ve čtrnácti lidech a šance si vytvořili jen po našich chybách. Zápas nám po dvou porážkách dodal sebevědomí, ale nesmíme Paneuropu podcenit,“ přemítá nad sérií obránce Martin Křesala. V závěrečných minutách posledního zápasu shodil rukavice. „Žádné nevyřízené účty se soupeřem nemám,“ dodal obránce.

Sestava Medvědů pro první zápas na bratislavském ledě.

Na čtvrtfinálovou sérii se těší také kapitán Medvědů Peter Bustin. „Play off je vždycky moje oblíbená část roku. Venku začíná jaro, v halách se hraje nejlepší hokej z celé sezony a děvčata začínají nosit sukně,“ říká s potutelným úsměvem. Souboj pro něj bude pikantní i z československého pohledu. „První zápas hrajeme u nich na stadionu Slovanu. A ten, jako správný Trenčíňan, nemůžu vystát,“ směje se Bustin, proč o motivaci rozhodně nouzi mít nebude.

Do play off společně

Brno se těší také na přízeň fanoušků. „Oba týmy hrají rychlý hokej, to je velké lákadlo pro diváky,“ doufá v co největší počet příznivců trenér Josef Novák. Případný třetí zápas by se hrál v Brně v pondělí dopoledne. „Samozřejmě chceme sérii uzavřít v neděli na domácím stadionu, a k tomu budeme potřebovat podporu našich fanoušků,“ láká Kapitán Medvědů nejen studenty, aby přišli Masaryčku podpořit. Na pozvánku dalších hráčů se můžete podívat sami ve videu.

Do play off společně!

Jste připraveni? 💥 V neděli 18.3. na Hokejových halách za Lužánky! Budeme vás potřebovat. 👊 #SpolečněZaMUNI

Zveřejnil(a) HC Masaryk University dne 12. březen 2018

1. zápas