Dramatický duel s Paneuropou rozhodli Medvědi v nájezdech

Paneuropa Kings

3:4sn

1:1, 2:2, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 7. Szabó (Galis, Pribula), 26. Mašlanka (Kundrát, Galis), 27. Halabrín (Fabo, Szabó) - 13. Čtvrtníček (Bustin, Brzobohatý), 30. Bustin (Šidák, Čtvrtníček), 31. Vlašín (Maršálek, Urban), RN Vlašín

Rozhodčí: Michal - Crman, Michna

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4

Paneuropa Kings

Bohuš (Kollosov) - Szucs, Tarabík, Záviš, Naumov, Pribula, Šotek, Ketner, Filip, Halabrín, Mašlanka, Čechovič, Adam, Bilik, Fabo, Hubek, Patrik, Kundrát, Szabó, Krivoš, Galis

Golasowski (Holub) - Šidák, Vlček, Kosorin, Maršálek, Grygera, Grman, Pernický, Kučera - Bustin, Brzobohatý, Čtvrtníček, Račický, Vlašín, Urban, Blahunek, Matov, Biolek, Nohel, Florek, Heža

Bratislava – Předchozí porážka napravena. Masaryčka zvítězila na půdě bratislavské Paneuropy Kings v samostatných nájezdech 4:3 a odčinila zaváhání s Univerzitou Karlovou. Vynikající individuální výkon ve formě dvou gólů předvedl hrdina zápasu Michal Vlašín.

Úvodní minuty duelu poznamenaly časté nepřesnosti obou týmů. Navzdory těmto komplikacím měli zdánlivou převahu hokejisté Masarykovy univerzity, kteří se však nechali vyloučit. Tím se dostala Paneuropa do herního tempa a ranou pod horní tyč otevřela skóre.

Podobnou situaci ale využilo také Brno, když přesilovkovou nahrávku zpoza branky uklidil z voleje za záda gólmana Jiří Čtvrtníček. Stejný hráč si najížděl do dobré šance i před koncem prvního dějství, kotouč ovšem poslal pouze na betony brankáře Bratislavy. Průběžný výsledek tak zůstal nerozhodný 1:1.

Prostřední fázi utkání odstartovali hosté kvalitním pohybem v útočném pásmu, což jim přineslo početní výhodu. Žádnou z velkých příležitostí ale brněnští studenti neproměnili a přišel gólový trest ze strany Kings. Paneuropa totiž utekla do vedení 3:1. Jako velmi důležité se proto ukázaly rychlé trefy v podání Petera Bustina, který tečoval nahození od mantinelu, a Michala Vlašína, jenž se prosadil dorážkou z předbrankového prostoru.

Nepříjemné momenty absolvoval Ivo Blahunek po srážce s bránícím soupeřem. Hráč hostů se přesto vrátil na led a přispěl k několika nebezpečným akcím svého mužstva. Ke smůle Masarykovy univerzity žádná z nich nedopadla úspěšnou střelbou a vyrovnané skóre přetrvalo i do třetí třetiny.

Výrazným způsobem se projevoval v osobních soubojích Jakub Heža, jemuž se naskytla možnost vystřelit z úniku středem hřiště. Optickou převahu však drželi domácí hokejisté. Svoji solidní formu tak musel potvrzovat pravidelnou sérií zákroků brankář Pavel Golasowski. Tvrdý střet tělo na tělo po Blahunkovi schytal i Čtvrtníček, ani tato situace ale nebyla vážnějšího charakteru.

Protože v základní hrací době již žádná další branka nepadla, dospěl zápas do prodloužení. Během něj ovšem ani jeden z týmů nezaznamenal rozdílový gól a k definitivnímu rozuzlení došlo v samostatných nájezdech. V nich rozhodovala čtvrtá série a bekhendový blafák Vlašína, který přinesl bonusový bod ve prospěch Masaryčky.