Že lvi žerou jako první? Kdepak. Praha byla svědkem další nepovedené vemolice

Engineers Prague (A)

HC Masaryk University

Branky a nahrávky: 47. Kulich (Janata), 54. Kolář (Outrata) – 28. Kalus (Florek, Bustin), 35. Florek (Kalus), 47. Čtvrtníček (Kadlic), 52. Florek (Kalus, Hasoň)

Rozhodčí: Zavřel – Kettner, Axman

Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:4

Engineers Prague (A)

Příhoda (Maštalířský) – Žáček, Kulich, Klement, Raiterman, Herna, Vobořil, Janásek (C) – Burda, Kolář, Suda, Sedliský, Zdvořáček, Janata, Ujfaluši, Potocký, Fabiánek, Hyršl, Kadlec, Vopat, Outrata

HC Masaryk University

Tichon (Golasowski) – Grman, Grygera, Krejčí, Gonos, Polesný, Sedlák – Račický, Tomaník, Říčka, Kalus, Kadlic, Bustin, Matov, Florek (C), Čtvrtníček, Strakoš, Vaverka, Hasoň

Praha – Stejně jako legendární zápasník MMA Karlos Vémola i pražští Engineers slibovali svým fanouškům na sociálních sítích demolici brněnského lídra tabulky. A stejně jako Karlos i Pražané dostali K.O. Nutno dodat, že to bylo K.O. na všech hokejových frontách. Masaryčka byla efektivnější v útoku, preciznější v obraně, jistější v bráně a slušnější v hledišti.

Po menším zpoždění na dálnici D1 využili Medvědi první třetinu spíše k rozbruslení. Podobně si počínali i domácí a v úvodní třetině zápasu nepadl gól, přestože oba gólmani museli prokázat své kvality. Do druhého dějství vstoupili hosté jako skuteční favorité. Svého soupeře mleli, co se dalo. Jako první se prosadil talent Honza Kalus, který po pasu od kapitána Florka zamířil střelou z první pod vrchní konstrukci. Kapitán týmu se nenechal zahanbit a po fantastické sólové akci se z posledních sil opřel dva metry za modrou čárou do své hole, Přihoda ani nemrknul a lovil puk ze své sítě – 0:2. V poslední třetině zápasu Medvědy hned v počátku čekalo jedno z mnoha oslabení 5 proti 3. Stejně jako v první třetině se však dokázali nátlaku Engineers ubránit, těsně po skončení prekérní situace však Tichona přece jen prostřelil ránou od modré Kulich. Neuběhlo ani třicet vteřin a dvoubrankové vedení vrátil Brnu zpět Jirka Čtvrtníčk. Pražského brankáře poté překvapil znovu Matěj Florek. Hráči se žlutým lvem na prsou se však odmítli vzdát a v čase 53:44 snižoval na 2:4 Jan Kolář. S přibývajícím časem bobtnaly emoce a diváky do varu přivedlo několik potyček. Na konečném výsledku se ale už nic neměnilo a Masaryčka mohla vyrazit na dlouhou cestu zpět na Moravu spokojená.

Chcete získat více informací o týmu a prohlédnout si fotky ze zápasů? Sledujte náš instagramový účet!