Trenéři Masaryčky: Cílem je vyhrát i poslední zápas sezony

Brno – Třetina sezony je za námi a Masaryčka vede tabulku. Nejvyšší čas pro první zhodnocení tohoto ročníku od trenérského dua Pepa Novák a Filip Kosecký.


První třetina soutěže je za námi. Společně s ENG Prague máme 18 získaných bodů a jsme na špici tabulky. To musí být pro vás uspokojivý pohled, ne?
Pepa: Na první pohled ano, na druhý jsou tam černé šmouhy. Každopádně se hodně věcí, hlavně co se týká mentality a přístupu, zlepšuje a ty hokejové se k tomu následně přidávají.

Kofy: Pohľad na tabuľku je pekný, ale nie uspokojivý. Máme za sebou iba 1/3, ako sám vravíš plus play off. Uspokojenie si teda nemôžeme pripustiť.

Na čem budou muset kluci zapracovat, aby na konci základní části šlo mužstvo do play-off z prvního místa?
Pepa: Na tom, na čem pracujeme pořád. Hlavně systémové prvky, koncentrace po celých šedesát minut, důraz a důslednost před oběma brankami.

Kofy: Chceli by sme ísť do play off z prvého miesta, no cieľom je pripraviť sa tak, aby sme v play off vyhrali aj posledný zápas sezóny. Na čom ešte zapracovať? Pokora, rešpekt, vystupovanie a reprezentatívne chovanie, zároveň aj viac nasadenia v tréningu.

Ze začátku bylo mužstvo mírně impotentní, ale v posledních zápasech se zdá, že si to kluci začali konečně užívat a padá jim to tam. Byla to nervozitou nebo si museli hráči na sebe zvyknout?
Pepa: Spíš bych řekl, že se to váže na předbrankový prostor, kdy jsme nechodili do brány a nebyli tam důrazní, protože to bolí. V tomhle ohledu jsme se zlepšili, ale koncovka by mohla být stále lepší, například přesilovky nám moc nejdou.

Kofy: Začiatky sú vždy ťažké. Nový tréner, nové pravidlá, nová taktika atď. Pred sezónou sme mali málo času všetko vyladiť, a tak to musíme robiť za pochodu.

Trénér HC Masaryk University Pepa Novák

Jak se vám zatím obecně soutěž líbí? Kdybyste byli fanoušky, tak byste šli raději na krajský hokej nebo univerzitní hokej?
Pepa: Určitě na univerzitní, pokud by se nám soutěž nelíbila, nedělali bychom to.

Kofy: Z môjho osobného hľadiska neviem moc odpovedať. Na hokej už dlhodobo chodím iba na kontrolu svojich zverencov, ktorých trénujem. Mám to tak nastavené už dlho.

Myslíte si, že soutěž má do budoucna potenciál vytvořit přechodový most mezi juniorským a dospělým hokejem?
Pepa: S tímto účelem jsme to dělali a čeká nás dlouhá cesta, ale věřím tomu. Už teď se v soutěži objevují velice zajímaví hráči, u kterých je navíc výhoda, že to mají v hlavě srovnané. Šli primárně studovat a ví, kam směřují. Jenom je potřeba, aby pochopilo více lidí, že projekt univerzitního hokeje je správnou cestou.

Kofy: V súťaži osobne vidím veľký potenciál. Verím, že ak budú mať univerzitné kluby finančné prostriedky a budú pokračovať ďalej v tom čo začali, môžu hráčom poskytnúť plne profesionálny servis. A to nie len materiálny, ale aj tréningový. S tým ide ruka v ruke rast úrovne hráčov, rast súťaže ako takej, čo obratom zvýši základňu kvalitných hráčov hlásiacich sa do súťaže. Aj ostatné kluby mimo túto súťaž, však musia začať dôverovať, že táto liga má potenciál. Veď aktuálne to robia ľudia nadšení pre tento šport, ktorí sa snažia vydať z seba maximum. A to je výborný oporný piliér pre ďalší rast univerzitného hokeja v Českej republike.