Trenér Novák před novou sezonou: Máme tým plný elánu

BRNO – Čas vyměnit plavky a aperol na pláži za dres a pivo na zimáku. Začátek sezony se Medvědům kvapem blíží. Nelenili však ani v létě. O tom, jak vypadala příprava a na co se můžeme těšit v nové sezoně, mluvil nový hlavní trenér Masaryčky Pepa Novák.

Po dlouhé letní přestávce se Medvědi znovu objevili na ledě. Mohl byste krátce říct, jak vypadalo hokejové léto Masaryčky?
Jako každý rok jsme měli klasicky letní přípravu. Hodně kluků však dělalo státní závěrečné zkoušky a účast nebyla valná. Do příštích sezon musíme přípravu upravit, aby mohli hráči oboje skloubit. Na led kluci vyjeli premiérově již v srpnu a vyzkoušeli jsme zhruba čtyřicet lidí, ze kterých nám již vykrystalizoval finální výběr. A jak jistě většina fanoušků ví, nově jsme součástí Univerzitní ligy. Realizační tým a vedení proto mělo plné ruce práce.

Jaké hlavní změny, před premiérovou sezonou Univerzitní ligy, v týmu nastaly?
Hlavní změna nastala na trenérském postu, kde po Luďku Stehlíkovi, kterému tímto děkuji za skvělé dva roky po jeho boku, přišel Filip Košecký. Má velký drive, zkušenosti a velmi dbá na disciplínu. Na pozici hrajícího asistenta se posunul Jirka Čtvrtníček. Budeme mít mladší trenérský štáb plný elánu. Plus nám přišlo pár nadějných kluků i z vyšších lig. Pokud s nimi budeme správně pracovat, mají velký potenciál.

Novák s končícím trenérem Luďkem Stehlíkem

Jaký máte pocit z nových hráčů? Posílí tým ještě víc oproti minulé sezoně?
Určitě. Dlouhodobě se snažíme Masaryčku doplňovat o hráče, u kterých vidíme, že mají týmu co dát. Zároveň mají i potenciál v sobě, aby se někam posunuli a konkurenci a kvalitu zvýšili.

Mohou se diváci těšit na nějaké novinky?
To bude otázka spíše pro Peterka (Peter Bustin, pozn. red.), který má tyto věci na starosti. Jak ho znám, tak se mají diváci na co těšit 🙂

S jakými cíli jdete do letošního prvního ročníku Univerzitní ligy?
Uvidíme, co přinese změna soutěže. Pokud mám vycházet z předešlé sezony, naším cílem jsou nejvyšší příčky. Chceme, aby se finálový souboj odehrál před brněnskými kulisami.

Jak hodnotíte přípravu? V prvním zápase jste prohráli gólem v poslední minutě s Boskovicemi. Další dva zápasy byly už vítězné. A to s Blanskem, které bude letos hrát krajskou ligu a s brněnskými Cavaliers, se kterými změříte síly i při prvním ligovém zápase.
Využili jsme přípravu hlavně pro posouzení nově příchozích hráčů a pro pár variant, které se nám naskýtají do sezony. Hlavní byl projev hráčů na ledě při zápase a ne výsledky. Z tohoto hlediska jsem poměrně spokojený. Ale než se dostaneme tam, kam jsme si předsevzali, je před námi spousta práce. V posledním přátelském utkání ve Vyškově proti Březině (hraje se v sobotu od 17 hodin, pozn. red.) již chceme vyzkoušet finální složení lajn, abychom se připravili na první soutěžní zápas proti Cavaliers.

Kde vidíte největší sílu týmu?
Z mého pohledu v kompaktnosti, protože máme pět vyrovnaných lajn, což přinese jen pozitiva. Velmi kvalitní tým jsme poskládali i po bruslařské stránce.

Pepa Novák: „Musíme zapracovat na týmové organizaci.“

Na čem naopak musíte do prvního zápasu, který vás čeká doma 25.září, nejvíce zapracovat?
Největší nedostatky vidíme na týmové organizaci a taktice. Ty částečně opadnou, až se kluci lépe poznají, ale mezer zůstane stále hodně.

Vzkázal byste před sezonou ještě něco fanouškům?
Aby si k nám na naše domácí středeční zápasy našli cestu v co největším počtu, protože jsme poznali, jaké to je, hrát před výbornou atmosférou. Kluci pak předváděli perfektní výkony a byli motivovaní, aby se před tak skvělým publikem pořádně předvedli :).