Štve ho, že jej poučuji. Ale on to dělá taky, říká přítelkyně jednoho z hokejistů

Jeho hokejovým vzorem je Wayne Gretzky a narodil se v červenci. „V univerzitním dresu je úplně handsome, ale mě se líbí ve všem,“ líčí blonďatá přítelkyně jednoho z medvědů. Který medvěd to však je?

Jaký je jeho oblíbený hokejový klub?

Momentálně si nevzpomenu. My se sice často bavíme o hokeji, ale spíš o tom univerzitním.

Jaký je, když se mu něco nepovede nebo je naštvaný?

Kdysi býval velmi výbušný, teď už tolik ne. Ale také záleží na tom, o co jde. Když jde o hokej, je spíše tichý – když mu nevyjde zápas nebo má pocit, že hrál špatně, potřebuje být sám. Když si potřebuje utřídit myšlenky, tak si zajde sám na pivo. Pokud je naštvaný kvůli něčemu jinému, bývá hlučný a hodně nadává – prostě klasické projevy (smích). Ale nezažila jsem ho mockrát takto naštvaného, většinou je prostě tichý.

Chodíš na každý jeho zápas?

Snažím se chodit na každý. Někdy se stane, že musím být v práci, ale pokud mám čas, tak chodím.

Má před zápasem nějaké rituály?

Většinou spolu jdeme ven, koupíme si jídlo a sníme si ho třeba u filmu. Potom si chodí tak na dvě hodiny lehnout a po probuzení jde na zápas. Dává si prostě pohodový den.

Jaké je jeho oblíbené jídlo? A jaký je jeho oblíbený film?

Nevím, jestli má nějaké oblíbené jídlo. Ale určitě nějaké jídlo s masem. A jeho nejoblíbenější film – Atlas mraků. O žádném filmu asi nemluvil víc nadšeně než o tomto.

Jak nejčastěji relaxuje?

Nerelaxuje, nemá na to vůbec čas (smích). Pokud má čas, tak si většinou pustí nějaký seriál a dá si pivo nebo jde s někým na pivo. Ale nemyslím, že by to pro něj byl nějaký extra relax, spíš to dělá, aby se nezbláznil z celého dne. Naposled, kdy mi řekl, že se opravdu zrelaxoval, bylo na silvestra, kdy jsme byli čtyři dny na chatě.

Co nejraději poslouchá za hudbu?

Asi hip-hop a slovenský a český rap. Ale oblíbeného interpreta asi nemá, hodně často se to u něj mění.

Jak oslavuje, když vyhraje důležitý zápas?

Jde se strašně opít se spoluhráči do karaoke baru.

Kvůli čemu jste se nejvíc pohádali?

Ani nevím. Většinu hádek, které jsme měli, zapříčinil alkohol. Ale už si ani ty důvody nepamatuju. Někdo z nás prostě zrovna něco špatně řekl a už jsme se hádali.

Který z ostatních medvědů se ti nejvíce líbí?

Z ostatních kluků je mi nejsympatičtější asi Honza Pavel.

Nevadí ti, že na zápasy chodí hráče obdivovat i spousta dalších holek?

Spíš ne. Ženy k hokeji patří, ony tam vždycky budou. Je mi to v podstatě jedno, podle mě je super, že tam chodí.

Píšou tvému příteli často fanynky?

Občas za ním nějaké chodily a myslím, že si ho nějaké přidaly na Instagramu a psaly mu. Ale nikdy to nebylo nic extra. Neumím si to moc představit, kdy by to měl čas dělat. Je hodně zaneprázdněny.

Jak jste se poznali a jak dlouho spolu chodíte?

Poznali jsme se na party a už od začátku to mezi námi jiskřilo. Chodili jsme spolu ven, trávili jsme spolu čas, ale nikdy jsme to nebrali, že bychom byli ve vztahu. Bylo to dost volné, nechtěli jsme se moc vázat. Takže ani jeden z nás netuší, jak dlouho spolu chodíme, ale známe se tři roky.

Čím tě dokáže naštvat?

Už asi ničím. Jediná taková věc, v čem si navzájem lezeme na nervy, je to, že on je taková hodně extrovertní, společenská povaha a já mám občas svoje introvertní chvilky, kdy jsem ráda potichu a potřebuju si utřídit myšlenky. V tu chvíli je hrozně zvědavý a ptá se mě na spoustu otázek a já zase nemám chuť odpovídat. Takže si lezeme na nervy tím, že on nechápe, proč mu nedokážu odpovědět a já nedokážu pochopit, proč se mě na něco pořád ptá.

Čím ho dokážeš naštvat ty?

Občas ho asi štve, že ho poučuji. On něco řekne a já ho opravím, že to má špatně. To mi pak říká, abych neslovíčkařila. Ale i on umí takto poučovat. My vlastně všechno, v čem si lezeme na nervy, děláme oba dva. Většina hádek je takových, že on mě na něco upozorní a já mu řeknu, že to dělá i on a v tu chvíli skončí naše hádka.

Myslíš, že jde raději s tebou na rande, nebo se spoluhráči na nějakou party?

Záleží na situaci. Občas dá raději přednost klukům, občas dává přednost mě. Snažíme se to držet vyvážené. Nechci mu říkat věty typu „Musíš být jen se mnou“. Podle mě je důležité, aby se spoluhráči chodil ven. Občas se stalo, že s nimi někam šel a já byla na jiné akci, a on potom přijel za mnou ve dvě v noci opilý a přinesl mi kebab. Odešel z akce, aby byl se mnou. To byla asi nejromantičtější věc, kterou kdy udělal. (smích)