Rozjetí Medvědi jedou pro body k trápící se Karlovce

B r n o – Hráči s  medvědí tlapou na hrudí míří v nástavbové části poprvé na venkovní zápas. Soupeřem jim bude suverén základní části UK Praha. V nástavbě se týmu však nedaří a prohrál obě utkání. Masaryčka tak má prostor napravit domácí prohru z konce října. Utkání v Praze začíná ve středu od 18:15.

Karlovka se zatím trápí. Oba zápasy jejich hráči prohráli. Nejprve nestačili na Diplomats Pressburg, kterému při přestřelce doma podlehli 6:8. Ani druhý zápas nedopadl pro pražany dobře. Celek UMB Banská Bystrica porazil UK 7:4 a dostal se tak na první místo tabulky. Největšími tahouny Karlovky v této části soutěže jsou Martin Slánský (3+1) a Petr Svoboda (2+2).

Tým Univerzity Karlovy předváděl parádní výkony v základní části soutěže. V té prohrál pouze jedno utkání s týmem Diplomats Pressburg a suverénně vedl tabulku. Medvědi odehráli s pražským týmem zápas v říjnu, kdy byl duel okořeněn parádní atmosférou v brněnské DRFG Aréně. I přes rekordní podporu domácího publika však Brňané podlehli soupeři 3:8. Ofenzivu tohoto celku po základní části táhl Aleš Hyršl, jenž s šestnácti body za čtyři branky a dvanáct asistencí vévodil kanadskému bodování svého týmu.

Hokejový zápas Brno. HC Masaryk University. Masarykova univerzita. Hokej v Brně

Ve středu se medvědi utkají s úřadujícími mistry UK Praha. Foto: Aneta Procházková

Medvědům se podařil snový vstup do nadstavbové části sezony. V prvním zápase porazili Engineers Prague 5:1. Dvěma brankami se pod výhru podepsal Adam Grman, v bráně se blýskl skvělý Nir Tichon, který inkasoval pouze z trestného střílení. Zvládli také druhé utkání. S přemožiteli Karlovky z Pressburgu si poradili 3:1. Jednou asistencí se pod stav utkání zapsal také kapitán Peter Bustin, který se na soupisku vrátil po jedno zápasové odmlce. Nakonec však zápas kvůli dřívějšímu odchodu hostů do šaten byl kontumován ve prospěch Masaryčky na 5:0.  Naposledy Brněnský tým padl sedmnáctého listopadu, kdy doma nestačil na Banskou Bystricu. V Praze se tak pokusí vyhrát už po šesté v řadě.

Očekávání od zápasu shrnul kapitán Masaryčky. „Jedeme si tam určitě pro body, naše skvělé výsledky z posledních zápasů určitě nejsou náhoda. Očekávám, že po nás půjdou od začátku utkání, protože za poslední dva zápasy dostali patnáct gólů, což je na ně opravdu hodně. Šli do sebe a chtěj získat body zpět. Určitě to bude těžký zápas, mají kvalitní hráče na všech postech. My navíc budeme asi poprvé hrát hned od začátku jen na tři útoky, protože budou chybět opory jako Jiří Čtvrtníček, Michal Maršálek nebo David Polesný, “ říká před utkáním Peter Bustin.