Revanš je na světě. Masaryčka další překvapení nedovolila

Cavaliers Brno (B)

HC Masaryk University

Branky a nahrávky: 31. Imlauf (Hubáček) – 18. Račický (Grygera, Vaverka), 25. Vaverka (Polesný, Račický), 36. Pavel (Biolek, Heža)

Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Klouda

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3

Cavaliers Brno (B)

Huzlík (Bartošek) – Buchal, Malý, Antal (C), Imlauf, Karpíšek, Cívka (A), Kučera, Groma, Dobšák – Malý, Hubáček, Mudrych, Sokolík, Stupka, Přibyl, Gombarčík (A), Malíř, Kmoníček

HC Masaryk University

Golasowski (Holub) – Polesný (A). Grman, Grygera, Gonos, Sedlák (A). Krejčí – Tomaník, Florek (C), Biolek, Kadlic, Bustin, Matov, Račický, Vaverka, Pavel, Heža, Kalus, Čtvrtníček

Brno – Z dosavadních osmi odehraných utkání prohráli hosté z HC Masaryk University pouze jedno. Hned v úvodním kole podlehli po nájezdech právě s VUT Cavaliers Brno. Od té doby nepoznali Medvědi přemožitele. Přesto o žádném podceňování nemohla být ani řeč. Druhá prohra nad městským rivalem by byla pro hosty ponižující. Derby začalo vlažně a na první větší šance si musely necelé čtyři stovky diváků počkat. Podle papírových předpokladů nabírala s postupujícími minutami na převaze černo-zlatá skvadra, ale dobře chytající Huzlík držel VUT ve hře. Pět minut před první sirénou dostal pětiminutový trest Dominik Cívka a rozhodčí dopřáli hostům luxus dohrát třetinu v početní výhodě. Mnoho gólových příležitostí si ale Masárna nevytvořila. Až v čase 17:42 dorazil za bezmocného Huzlíka střelu od modré Tomáš Račický.

Druhá třetina měla podobný ráz, jako ta první. Domácí odolávali tlaku s pozorným brankářem v čele. I druhý gól hostů byl jako přes kopírák. Obránce David Polesný střílel v přesilové hře od modré a Jan Vaverka pohotově dorážel za domácího brankáře – 0:2. Až v polovině utkání se dostali ke gólovým šancím také domácí. První tutovku zlikvidoval oku lahodícím zákrokem Golasowski. Poté si ještě poradil s Janem Sokolíkem, který se dostal do úniku, ale na střelu Václava Imlaufa od modré čáry už byl krátký – 1:2. Cavaliers vstřelená branka vlila do žil čerstvou krev a najednou byli všude. Paradoxně to byli ale hosté, konkrétně Jan Pavel, který před sirénou upravil přesnou střelou k tyči stav utkání na konečných 1:3.

Bylo zřetelné, že Medvědi touží po třech bodech, protože zbylých dvacet minut odehráli velmi poctivě, bez zbytečného riskování. Masaryčka si připsala velmi cenný skalp nad houževnatým soupeřem a dobře se naladila na další zápas proti Engineeers Prague.

Chcete získat více informací o týmu, nahlédnout do zákulisí a prohlédnout si fotky ze zápasů? Sledujte náš instagramový účet!