První vítězství v nové Univerzitní lize! Medvědi udolali Engineers

HC Masaryk University

Engineers Prague (A)

Branky a nahrávky: 4. Říčka (Strakoš, Grygera), 16. Gonos (Vomočil, Tomaník.) – 20. Suda (Janata)

Rozhodčí:

Průběh utkání: 2:1, 0:0, 0:0

HC Masaryk University

Golasowski (Holub) – Sedlák, Krejčí, Lašák, Gonos, Kučera Š., Grygera, Kučera J. – Bustin, Florek (C), Čtvrtníček – Račický, Biolek, Heža – Kadlic, Matov, Říčka – Vomočil, Vaverka, Tomaník – Strakoš

Engineers Prague (A)

Havel (Slavata) – Janásek, Kulich, Raiterman, Žáček, Klement, Vostracký, Sedliský – Ureš, Hyršl, Vopat, Janata, Zdvořáček, Suda, Sekerka, Ujfaluši, Fabiánek, Burda, Kadlec, Kolář, Outrata

Brno – Po týdenní přestávce bylo na programu další klání Medvědů na domácím ledě, ve kterém chtěli odčinit úvodní nezdar v podobě ztraceného utkání s městským rivalem. Začátek zápasu se Masaryčce povedl znovu na výbornou, když už ve čtvrté minutě otevíral skóre dorážející Říčka. V úvodním dějství se za domácí prosadil také dvoumetrový obránce Gonos, který se zjevil před soupeřovou bránou a nechytatelnou kličkou poslal brankáře hostí na opačnou stranu brankoviště. Zdálo se, že do kabin půjdeme za stavu 2:0. Proti byl však hostující Suda, který pět vteřin před sirénou dopravil ve všeobecném zmatku před domácí bránou puk do poloprázdné klece. V tu chvíli mohli fanoušci cítit lehké „dejavu“ vzhledem k událostem z posledního zápasu. Obrat se však tentokrát naštěstí nekonal. Oba brankáři uzamknuli své svatyně a dalších branek se diváci nedočkali. V závěru se soupeř pokusil zahrozit i s odvolaným brankářem, ale skvěle bránící Medvědi v čele s Golasowskim zvrat nepřipustili. Masaryčka si tak připsala historicky první výhru v novém formátu soutěže!