Poslední utkání základní části. Medvědi vyzvou v Bitvě o Štatl Kavalíry!

B r n o –Medvědi odehrají v pátek od 19.00 speciální utkání. Je to první zápas v novém roce a zároveň poslední duel základní části. Soupeřem přitom nebude tým z dálek pod Tatrami nebo z Polska. Na led Masaryčky přijede další brněnské mužstvo – celek Cavaliers. Přijďte podpořit hráče v Bitvě o Štatl a rozehřejte si hlasivky na play-off!

Oba týmy hrají svou první sezónu v EUHL, úvodní ročník se jim však vydařil jinak. Kavalíři zatím drží desátou příčku a je jisté, že se v nadstavbové části s Masaryčkou nestřetnou. První vítězství zaznamenali až ve čtvrtém kole, kdy porazili Budapešť. V dalších kláních vyhráli ještě dvakrát a mají zatím devět bodů. Zatím poslední utkání odehráli s vedoucím týmem tabulky UK Praha a padli 2:4.

V následující části soutěže budou Kavalíři bojovat o jedno ze dvou postupových míst do play-off, ale i o záchranu v soutěži. Nejhůře postavená dvojice družstev po nadstavbové části sestupuje do připravované druhé divize. Svěřenci kouče Ladislava Šoukala tak budou vděční za každý bod.

Od posledního zápasu Masarykovy univerzity uplynul téměř měsíc. Medvědi tehdy doma po nájezdech porazili Trenčín. Předtím si poradili s týmem Olomouce, kdy taktéž doma uspěli 7:3. „Důležité je nebýt nervózní z toho, když nedáme rychle gól. I když jsme jasně lepší,“ myslí si Matěj Florek.

V době, kdy většina hokejistů Masaryčky neměla soutěžní vytížení, se Jiří Čtvrtníček zúčastnil světového poháru univerzitního hokeje. Tam se potkal i s Dominikem Cívkou, který reprezentoval Cavaliers. „Po dlouhé odmlce, kdy jsem hrál jen na světovém poháru, se na zápas těším. Věřím, že přijde hodně lidí a utkání nebude moc vyhrocené. Z ligy jsme zvyklí na klidnější zápasy. Určitě se bude každý chtít pořádně předvést, proto bude mít duel asi trochu jiný náboj,“ zamyslel se.