Ondřej Pěška míří zpět na led: Nesmírně se těším na fanoušky!

B r n o – Dobrá zpráva pro fanoušky Masaryčky. Z listiny zraněných mizí důležité jméno. Po zlomenině ruky, kterou utrpěl v utkání proti UK Praha, se do sestavy Medvědů vrací Ondřej Pěška. Ten nastoupí již v duelu proti Diplomatům. (foto: Petr Nedoma)


Ondro, do sestavy se vracíte po takřka deseti týdnech. Jak se cítíte?
Cítím se dobře. Moc se těším na zápasovou atmosféru a na kluky, s nimiž si opět zahraji zápas. Nemůžu se dočkat našich výborných fanoušků a také se těším na spolupráci s realizačním týmem.

Mohl byste popsat, co se vám konkrétně stalo? 
V utkání s UK Praha v DRFG Areně jsem se nešťastně srazil s protihráčem. Po odjezdu do nemocnice se zjistilo, že jsem měl zlomenou levou ruku. Konkrétně se jednalo o zlomeninu vřetenní kosti.

Zranění vám tudíž neumožňovalo výraznější trénink, že?
V podstatě jsem byl až do sundání sádry bez ledu. Mohl jsem chodit jen na rotoped. Po sundání sádry jsem pomalu začal chodit na led a postupně zatěžoval ruku. To byl asi ten nejzdlouhavější a nejnepříjemnější pocit.

Takže vám již doktoři dali zelenou ke startu?
Dá se to tak říct. (úsměv) Léčil jsem se v Jihlavě u doktora, jenž se stará o hokejisty tamní Dukly. Po dokončení léčby a rehabilitací jsem byl uschopněn a jsem připraven naskočit do zápasu.

Cítíte se již plně fit?
Určitě bude potřeba do ruku dostat ještě více síly, aby byla ve stavu jako před zraněním. Také budu ještě pár dní nosit dlahu, která ruku zpevňuje a působí jako ochrana před obnovením zranění. Právě tato dlaha mě trochu omezuje při práci s holí a střelbě, nicméně chci pomoct týmu a nepohodlí oželím.

Věřím, že podám dobrý výkon a mé zranění bude co nejméně znát. Doufám, že nebudu nervózní, přece jen jsou to dva měsíce bez utkání. (smích) K duelu musíme přistoupit zodpovědně, ale vím, že máme poměrně vysokou kvalitu a po boku dobrých spoluhráčů se rychle dostanu do zápasového tempa.