Nový ročník ligové sezóny s řadou novinek: Medvědi se premiérově střetnou s výběry Ostravy a Budějovic

Brněnská medvíďata jsou po vítězství v prvním ostrém zápase nad Gladiators Trenčín natěšení na nový ročník EUHL. Ta se sebou přináší i několik změn, které vám teď představíme.

První velkou změnou je rozdělení ligy do dvou herních skupin. Všechny tyto změny byly představeny na konferenci v Bratislavě, kde se 17. a 18. května sešli zástupci všech třinácti týmů působících v EUHL. HC Masaryk University nastoupí ve skupině A, kde narazí i na dva nováčky – BO Ostrava a Black Dogs Budweis. Kromě nich se budou o cenné body rvát s již známými soupeři: Engineers Prague, Trenčin Gladiators a Hokiklub Budapešť.

Zároveň však soutěž dva týmy opustily. Warriors Prešov, který nezvládl poskládat dostatečně silný tým a shledal soutěž velmi časově náročnou. A z finančních důvodů končí tým Paneuropa Kings Bratislava. „Realizačnímu týmu se nepodařilo nasbírat dostatečně množství finančních prostředků, abychom zajistili chod týmu a hráčům zázemí, které si zaslouží. Věříme však, že to není úplný konec. V našem hledání sponzorů a finančních prostředků budeme pokračovat, abychom v sezóně 2019/2020 nastoupili silní jako ještě nikdy předtím,“ zveřejnil tým na svém facebooku.

Změny nás nečekají pouze ve složení týmů, ale i v celkovém herním systému. Týmy ze stejné skupiny spolu sehrají dva zápasy. Jeden na domácí půdě a druhý venku. Naopak s mužstvy ze druhé skupiny se utkají pouze jednou. O místu konání se rozhodlo losem.

 

V platnost vstoupila i nová pravidla ledního hokeje, která se uplatňují od 15. srpna 2018. Mezi nejvýraznější a pro hráče nejproblematičtější patří trest za pozdní dohrání. Toto pravidlo v minulých sezónách neexistovalo a rozhodčí jej bude značit sražením pěstí. Dvouminutový trest „vyfasuje“ hráč, který svého soupeře dohraje ve zranitelné pozici, což v praxi znamená, že již nemá puk pod kontrolou, ani v držení. Novinky postihnou i maskované muže. Brankář nebude moci zalehnout puk mimo brankoviště a způsobit tak přerušení hry, pokud není atakován. Změn doznalo i samotné brankoviště, které je od letošní sezóny převedeno do podoby, jakou známé z NHL. Výčet všech změn naleznete zde.