Moc se těším a věřím, že si to užijeme, tvrdí před derby nájezdový mág Michal Vlašín

B r n o – Vánoční svátky jsou minulostí a hokejisté Masaryčky naskakují zpět do kolotoče EUHL. Již 12. ledna čeká Medvědy brněnské derby s Cavaliers. Bitva o Štatl se nemilosrdně blíží a o návratu do hokejové života se rozpovídal Michal Vlašín.


Vánoce jsou za námi. Jak jste je strávil? 
Hlavně jsem se snažil psychicky odpočinout a trochu vypnout od hokeje. Teď už jsem rád, že pauza končí a začnu se opět pořádně hýbat na ledě, protože máme před sebou nejdůležitější část sezóny. Chci být dobře připravený.

Jak bude těžké dostat se po svátcích do formy?
Doufám, že to těžké nebude. (smích) O svátcích jsem se dostal párkrát na led a věřím, že to bude dobré. Pod vedením trenéra Nováka určitě s týmem dobře potrénujeme a budeme připraveni na play-off.

Na úvod nového roku probíhá světový pohár univerzitního hokeje, kde reprezentuje Medvědy Jiří Čtvrtníček. Pojedete se na něj podívat?
Osobně se podívat nepojedu, protože mě čeká zkouškové období. Nicméně určitě budu sledovat výsledky na internetu. Doufám, že se mu bude dařit minimálně jako u nás v Brně a pomůže týmu k nějakému úspěchu.

Za necelé dva týdny vás čeká derby proti Cavaliers Brno. Jak se těšíte na historicky první vzájemný duel?
Na derby se moc těším, bude vyhrocené a takové zápasy mám rád. Navíc už máme zajištěné play-off, takže do utkání můžeme jít s čistou hlavou. Doufám, že podáme dobrý výkon a připíšeme si další vítězství.

Již jste zmínil, že máte jistou vyřazovací část. Bude se vám díky tomu v dalších střetnutích hrát lépe?
Je mnohokrát snadnější, když můžeme jít do zápasu s tím, že nemusíme za každou cenu vyhrát. Budeme mnohem uvolněnější a klidnější. Na ledě si aspoň vyzkoušíme nějaké věci, jež budeme chtít uplatnit v následném play-off.