Medvědi pomáhají: Pokračují v tradici darování krve

B R N O – Skoro čtyři litry krve darovali medvědi z Masaryčky na konci února tohoto roku. V probíhající sezóně byli darovat poprvé, v té loňské to stihli dvakrát. „Letos se to podařilo bohužel až teď. Do bohunické nemocnice chodíme pravidelně. Je to důležité a potřebné,“ okomentoval jeden z dárců kapitán Peter Bustin.

Napíchnout si žílu od nemocničního personálu šlo osm medvědů. Mezi nimi byli kromě Petera Bustina také, Jan Grygera, Jakub Heža, Jakub Kučera, Adam Strakoš, Pavel Tomaník, Tomáš Račický a David Polesný. Tým Masaryčky spolupracuje s brněnskou Fakultní nemocnicí už od svého začátku. Podle Bustina nejde jen o dobročinnost, ale i o stmelení týmu. „Je to dobrá forma teambuildingu. Když takovým způsobem pomáháte, hodně vás to sblíží.“

Darování červené tekutiny však není jediná dobročinnost, které se hokejisté účastní. V letošní sezóně byli například uklízet v parku a chystají se navštívit děti v dětském domově. Medvědi také spolupracují s Nadačním fondem Emil, který pomáhá hendikepovaným sportovcům. Před Vánoci tak prodávali ve stánku fondu. „Chceme něco vrátit komunitě v Brně, díky které náš tým vznikl. Je důležité, aby se kluci zapojovali do těchto akcí a uvědomovali si jejich důležitost,“ doplnil Bustin.