Dva body jsou super, tvrdí po vyhraných nájezdech brankář Golasowski

B R A T I S L A V A – Klíčovou roli při dnešním dvoubodové výhře sehrál brankář Medvědů Pavel Golasowski. Pochytal více než třicet střel a navíc za svá záda nepustil ani jeden nájezd. V rozhovoru se rozmluvil o horších začátcích třetin i tamním stadionu.

Jste po utkání s Kings spokojeni se dvěma body, celé utkání jste museli dotahovat náskok soupeře?
Určitě ano. Alespoň pro mě to byl těžký zápas. Měl jsem dneska hodně náročných zákroků. Dva body jsou super a jsme rádi, že nejedeme z Bratislavy s prázdnou, to by byl zbytečný výjezd.

Začátky třetin byly vždy vlažnější, čím to je?
Nevím, my ty starty třetin máme špatné snad ve všech zápasech. Borci na nás vlítnou a nám trvá deset minut, než vystřelíme na bránu. Dneska to bylo nejhorší ve druhé třetině. Tam za pět minut vystřelili snad deset střel a my jsme měli jednu.

Měl jste dnes sedmatřicet úspěšných zákroků, jak se vám chytalo?
Chytalo se mi dobře, ale některé góly mě mrzí. Hlavně ten poslední. Myslel jsem, že vystřelí nahoru, už jsem se na to připravoval a on mě vykoupal mezi nohy. To mě mrzí, protože kdybych to ustál, nemusel padnout gól. Jinak fajn. Poprvé jsem si zachytal prodloužení tři na tři, to bylo zajímavé. A jsem hlavně rád, že jsme na nájezdy vyhráli.

Nájezdy jste vychytal všechny, jste spokojený?
Tak dvě střely šly vedle, ale jo. Na to, že mě kluci na trénincích koupou, tak to bylo dobré.

Byli jste proti Paneuropě víc uvolnění než v minulém zápase s Karlovkou?
Určitě, ten tlak tam byl strašně cítit. Myslím, že herně to byl srovnatelný zápas. Nemyslím si, že by nás Karlovka válcovala o něco víc než soupeř dnes a dokázali jsme dneska vyhrát.

Jak se vám hrálo na takhle velkém, novém stadionu?
Tady to je super. Sem by měli lidi od nás jezdit a učit se, jak se to dělá. Na jednom místě jedna velká hala, dvě malé, všechno průchozí na bruslích. Je tady opravdu skvělé zázemí.