Den s Grmecem: místo hitů mohl rozdávat kopy

BRNO –V kimonu místo výstroje a na tatami místo ledu. Obránce medvědů Adam Grman mohl rozdávat tvrdé rány a přesně mířené kopy do svých soupeřů. Jako malého ho totiž rodiče málem přihlásili na karate. „Jsem rád, že to nevyšlo,“ komentuje výběr sportu Grman. Je rád, že rozdává radost fanouškům na zimácích. Představujeme vám druhý díl našeho seriálu, ve kterém trochu netradičně představíme hráče, kteří oblékají dres s medvědí tlapou na hrudi.

Jako každý hokejista, i Adam má před zápasem své rituály. I když říká, že to ani rituály nejsou. „Rád přijdu do kabiny o něco dřív, než je potřeba. Musím mít také nově olepenou hokejku. Pak záleží na tom, jak se nám daří. Když vyhráváme, snažím se dodržovat stejný postup při oblékání výstroje. Když prohráváme, mám to naopak, a měním detaily. Třeba si nejprve obuji pravou brusli, když to před tím byla levá,“ popisuje 182 cm vysoký obránce, který při svých tělesných proporcích musí daleko více hrát hlavou než tělem, což v případě Adama vůbec navadí.

Adam a kus steaku = správná dvojka

Rituál má i po zápase. Podobný má určitě i mnoho fanoušků. „Po domácích zápasech si jdeme skoro vždy s pár spoluhráči někam sednout na pivko nebo drink a rozebereme náš výkon,“ směje se Adam. Akorát fanoušci asi budou při rozebírání kritičtější.

I kdyby v místě, které si vyberou došlo pivo, Grmec by určitě na suchu nezůstal. „Vypiju co se objeví,“ říká s úsměvem. U jídla už je náročnější. Nejradši má hovězí steak.

 

Ideální večer si představuje kdekoliv se svojí přítelkyní. „Taky mám rád týmové stmelovačky, které bývají tak dvakrát až třikrát do roka,“ prozrazuje Grmec.

Přítelkyně hokejový zápřah zvládá podle něj dobře. „Myslím, že to nevnímá jinak, než když jsem hrával na Slovensku. Sice vidím, že někdy není nadšená, když jedeme například na nějaký trip. Na druhou stranu vždy sleduje, jak hrajeme. Když přijdu domů, hned zjišťuje, jak jsme hráli a jak se mi dařilo. Je skvělá a podporuje mě v tom,“ pochvaluje si hokejista.

Ve volném čase si rád zaplave nebo zahraje florbal. „Jsem ale celkem lenivý, takže se ve volnu rád podívám i na nějaký film nebo seriál,“ tvrdí.

Na ledě nebo na suchu na tom nezáleží, protože Adam vyhrává všude 🙂

Stejně jako Vavi v minulém díle má nejradši bago. „Má to tak asi většina hokejistů a spoluhráčů. Rád mám i trénování herních prvků. Nejhorší jsou určitě bruslařské cvičení, hlavně ty bez puku,“ myslí si Grman.