Den s Gigym: baví mě provokovat. Mým oblíbeným terčem je trenér

BRNO – S bruslemi na nohou má Jan Grygera na ledě téměř dva metry. Patří k nepřehlédnutelným hráčům Masaryčky, za kterou hraje od založení týmu. Kdyby nehrál hokej, šlapal by do pedálů na kole. To by však byla proti hokeji větší dřina, říká. Chcete se dozvědět o Gigym i další zajímavosti? Přečtěte si další díl seriálu, kde představujeme jednotlivé hráče s medvědí tlapou na hrudi.

Dřív jezdil Honza i na kole, ale byla makačka.

Co dělá před každým zápasem, aby zabránil soupeřovým útočníkům skórovat? „Na rozcvičku si beru žvýkačku. Před každou třetinou si dám alpu s cukrem a alpu si namažu i pod nos. Také si vždy oblékám jako první pravou brusli, a to samé platí i u holení, loktů a rukavic,“ popisuje usměvavý klučina, kterému v kabině neřekne nikdo jinak, než Gigy.

Král Masaryčky

Jan Grygera jako král Májálesu za Masaryčku spolu s královnou.

Pro dobré výkony na ledě je důležité i umět relaxovat.  A Honza má dva recepty na ideálně strávený večer: „První je doma v posteli u filmu nebo knížky. Druhý je s kamarády na tanečním parketu,“ vysvětluje.

Možná i pro jeho taneční schopnosti ho spolužáci z Masaryčky vybrali, aby reprezentoval školu i mimo led. Na loňském Majálesu byl proto králem za Masarykovu univerzitu.

Na Majálese nakonec neuspěl. Zato s medvědy se mu letos daří o poznání lépe. „Vždy chci udělat maximum pro výhru. Jak už ale víme, v květnu jsem jako král vyšel naprázdno. Naštěstí na ledě nám to zatím vcelku vychází,“ říká s radostí a špetkou hrdosti.

Baví mě provokovat

Gigy prozrazuje i recept na to, jak vyrůst do výšky 193 centimetrů. Nebýt vybíravý. „ Sním skoro všechno. Až na játra a houby. Vždy se ale těším na babiččinu kačenu s bramborovým knedlíkem a červeným zelím,“ tvrdí. V pití je ještě více otevřený. Pohrdne jen ginem.

Stejně jako na parketu je Honza dříč i na tréninku. Nejsou žádná cvičení, která by neměl rád. Naopak radost mu dělají i zdánlivé maličkosti. „Nejvíc mě asi baví, provokovat Pepu Nováka (trenér, pozn. red.) narážkami na jeho kvalitní práci s fixou u tabule,“ prozrazuje obránce.