Den s Medvědem: Nejvíce se mi líbila atmosféra v šatně, říká fanynka Tereza

Brno – Dřít v posilovně, prohlédnout si před zápasem šatnu a získat sílu vydatným obědem. Fanynka Tereza dostala možnost stát se na jeden den Medvědem. Jako svého průvodce hokejovým světem si vybrala statného Pavla Tomaníka.

Pavel s Terezou na obědě v Pablo Escobaru

A jak se Pavlovi jeho role líbila? „Terku už jsem znal, protože studujeme stejný obor. Měli jsme si o čem povídat a nebyl jsem nervózní. Právě naopak. Den s ní jsem si užil,“ říká Tomaník.

Pro Terezu si před zápasem připravil trénink v posilovně. Vydanou energii pak doplnili na společném obědě. „Příjemně mě překvapil výběrem místa. Burger v Pablo Escobaru byl skvělý. Já jsem ho na oplátku překvapila tím, že umím bruslit. To nečekal,“ vypráví usměvavá studentka Terka.

Jak se zápas blížil, Tereza se dostala i do míst, kam se většina fanoušků nepodívá. A řada z nich by možná ani nechtěla. Všude svébytný odér z výstroje, hlasitá hudba a Alpa s cukrem. Řeč je o hokejové kabině. „Den jsem si užila samozřejmě celý, ale nejvíc se mi líbila možnost nahlédnout do šatny před zápasem. Zažít tu atmosféru a vidět, co se odehrává v době, kdy běžně čekám na začátek zápasu na tribuně,“ popisuje Terka, ale bližší detaily toho, co přesně viděla, sdělit odmítla.

Stejný pocit měl i Pavel. „Šatna pro ni jako fanouška byla asi nejzajímavější část dne. Vstupovala v podstatě do neznáma. Mohla v ní trávit čas před zápasem a slyšet, co nám trenéři říkají,“ shrnuje útočník Masaryčky.

Poslední chvíle před zápasem

Ještě na rozbruslení seděla Tereza na střídačce. Pak už odešla na tribunu a sledovala, jak Mendelka otočila vývoj utkání a vyhrála. Zápas si přesto užila. „Pro fanouška je výhra taková sladká třešnička na dortu, ne samozřejmost. Zápas je i o atmosféře a užít si to s ostatními a v tom byl super,“ uzavírá své vyprávění mladá a pohledná fanynka.

I přes prohru si den užil i Pavel. „Prohry je škoda, ale Terka měla zážitek. Chtěl bych ji poděkovat za snahu i to, že si vybrala mě,“ říká.