Brankář Nir Tichon: Klíč k úspěchu týmu? Tvrdá práce, soustředěnost a vzájemná důvěra

B R N O – V jihomoravské metropoli se již pevně zabydlel a v týmu Masaryčky se pevně ujal postu brankářské jedničku. Izraelský gólman Nir Tichon táhne tým tabulkou vzhůru a i nadále potvrzuje své kvality. Po týmově vydařeném zápase s bratislavskými Diplomaty si cenil především tvrdé práce a bojovnosti všech svých spoluhráčů.

Jak hodnotíte druhý zápas nadstavby proti Diplomats Pressburg z Bratislavy?
Snažil jsem se na zápas dobře připravit a hlavně pevně soustředit. Tým tvrdě dřel. Jsem opravdu šťastný za oba nejen své, ale týmové výkony v dosavadní části nadstavby, protože každý z týmu odehrál svoje maximum. Makáme, v zápasech proměňujeme šance a zatím nám to nese ovoce.

V duelu jste byl v neustálém zápřahu, několikrát jsme podržel tým. Vyhovuje vám, když jste pod tlakem?
Někdy je to komplikované. Může na vás jít pár obyčejných střel, v brance jste nerozehřátý a o to víc se musíme hlavně v hlavě soustředit na každý puk a také na to být soustředěn. Když na vás letí více střel, jste v zápřahu, ale znovu je to o vaší hlavě a mysli, což je pro zápas to nejdůležitější. Klíčové je soustředit se celý zápas.

Týmu se daří, od poloviny prosince neprohrál. Promítá se to i na pohodě v kabině?
Jsme spokojeni a já osobně jsem velmi šťastný. Trávíme společně čas s úsměvy na tvářích, společně se zlepšujeme a pohoda se odráží na ledě, za což jsem šťastný. Nesnažím se primárně zaměřovat na výsledky, ale na svůj progres. Když se ale podíváte na výsledky, můžete být hrdý na to, jak si vedeme a na cestu, kterou jsme již společně ušli. Chceme zůstat neporaženi i nadále a je to velký cíl pro nás. Musíme se teď společně zaměřit na další zápas, využít každého tréninku a chvíle na odpočinek. Základem je také dobrá strava, spánek a odpočinek, abychom byli připraveni.

Ve středu – na Valentýna – hrajete v Praze proti Univerzitě Karlově, které máte z podzimního duelu rozhodně co oplácet. Na co bude důležité se připravit?
Znovu to bude o již zmíněné tvrdé práci, a to nejen během zápasu, ale také během příprav na něj. Opět chceme získat potřebnou pohodu a společnou důvěru do zápasu, protože ta je klíčem k případné výhře. Vše bude záviset opět na detailech, tedy mojí práci, práci obrany a útoku. Až zápas začne, tak opět půjdeme na krev a jak už jsme několikrát ukázali, máme na to vyhrát nad kterýmkoliv soupeřem.

Mimo hokej se v Brně věnujete anglické jazykové škole Tutor. Jak vaše výuka probíhá a jak jste s ní spokojen?
Jsem na škole spokojen, je to velká zábava. Mám skvělé spolužáky, navíc si neustále zlepšuji svou angličtinu. Mají výborné pomaturitní programy, přesně takové, jaké jsem hledal, a bylo to pro mě jasná volba. Je to pro mě také výborný oddech od hokeje, abych na něj chvíli zapomněl, odprostil se od něj a vyčistil si svou hlavu. Zatím si to opravdu užívám.